Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi(SWPS) 1996 yılında kurulmuştur. Varşova’nın en çok öğrencisi olan özel üniversitesi olan Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi, Polonya’da üniversite sıralamasında her yıl ilk üç içerisinde yer almaktadır ve Polonya’nın en prestijli üniversitelerinden biridir. Yurtdışında üniversite eğitimi için iyi bir seçenek olan üniversite özellikle Psikoloji yüksek lisans programında sosyal psikoloji,  klinik psikoloji,  internet ve iletişimde sosyal psikoloji, psikolojide nörobilim gibi uzmanlık alanları sunması ile dikkat çekmektedir.

Üniversitenin web adresi: www.swps.pl

Bölümler ve Fiyatlar

Lisans-İngilizce

Üniversite ingilizce olarak İngiliz Filolojisi, Uluslararası ilişkiler, Psikoloji gibi bölümleri sunmaktadı. Üniversite ayrıca İngilizce hazırlık programı sunmaktadır. Bölümler ve fiyatları 2011 yılı itibarıyla aşağıdaki gibidir.

 İngiliz Filolojisi 1600 euro

Uluslararası ilişkiler 3500 euro

Psikoloji 2500 euro

İngilizce Hazırlık 3400 euro

Lisans-Lehçe

Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi(SWPS) Lehçe olarak çok daha fazla bölüm alternatifi sunmaktadır. Lehçe olarak sunduğu bölümler: Gazetecilik ve Sosyal İletişim, Politika, Hukuk, Psikoloji, Sosyoloji, Uluslararası ilişkiler ve Lehçe Hazırlık. Sunulan bölümlerin fiyatları ise 1125 ile 3400 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Yüksek Lisans-İngilizce

Üniversite Psikoloji alanında yüksek lisans imkanı sunmaktadır

Genel Masraflar

Varşovada aylık giderler olarak Konaklama, Yeme-içme, Ulaşım gibi kalemlerden oluşmaktadır. Ortalama aylık Yurt Konaklama ücretleri : 75-200€, Yemek ve diğer masraflar : 200-300€, Kitap Ücretleri : 150-200€/Dönem ve Ulaşım : 20€/Ay