Sık Sorulan Sorular

Ne zaman başvurulmalı?

Birinci sömestri için önerilen en son başvuru tarihi 31 ekim, ikinci sömestri için ise 30 nisan olarak belirtilir. Bazı programlar başvuru sürecinde başlangıç ve bitiş tarihleri belirtmemiştir.

Başvuru süresi, yıllık ücretler & masraflar nelerdir?

Üniversite programlarına başvuru süresi 4-6 hafta, PHD ve Mastır programları için  6-8 hafta arasıdır. Öğrencinin yıllık okul masrafları seçmiş olduğu bölüm alana bağlı olarak değişir. Üniversiteler okul ücretlerini yıllık olarak belirler. Genellikle, yıllık ücretler sanat ve insan kaynakları programları A$16,000-A$20,000; işletme ve ekonomi A$16,000-A$25,000; fizik ve mühendislik A$18,000-A$25,000; ve ilaç/doktorluk ve dişçilik A$40,000 aralıkları içinde değişiklik göstermektedir. Okul ücretleri  - Banka Para Transferi, Banka havalesi(çek) ya da kredi kartı yolları ile ödenebilir.

Üniversite/Mastır ya da PHD programlarının Standart bir sömestrdeki program yoğunlu nasıldır?

Standart sömestrde program yoğunluğu 3-4 konu ve okula devamlılık olarak şekillendirilebilir. Programlar her hafta dersin niteliğine önem sırasına, pratik ders olmasına(laboratuar) ya da bazı durumlarda öğrenci seminerlere katılması veya, alan çalışmalarına katılması durumuna bağlı olarak yoğunlukları değişebilir gösterir.  

GRE/GMAT (transcript) belgelerini de başvuru formuma eklemeli miyim?

Birçok üniversite ve mastır programları GRE/GMAT (transcript) belgesi istemezken bazı Avustralya işletme ve iktisat okulları GMAT (transcript) belgesi istemektedir.