Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi

Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi

 

Kuruluşu 1919 yılına kadar uzanan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, gerek eğitim kalitesi gerekse de eğitim yelpazesinin genişliği ile yurtdışı üniversite eğitimi için tercih edilecek Polonya üniversitelerinin en kalitelilerinden biridir. 50 bin öğrencisi ile Polonyada eğitim veren en büyük yükseköğretim kurumlarından biri olan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, Avrupa standartlarındaki yükseköğretim programlarıyla dünyanın dört bir yanında denkliği bulunan diploma programlarına sahiptir. Köklü eğitim geçmişiylePolonya üniversiteleri ve enstitülerinin saygı duyduğu bir eğitim kurumu olan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, ayrıca 18 uluslararası bilimsel araştırma projesinde yer aldığından Avrupa’da da adından söz ettiren bir yükseköğretim kurumudur. 14 fakültesiyle eğitim hayatına devam eden Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi öğrencilerine, 170 farklı alanda uzmanlaşma imkanı sunmaktadır. 

Yurtdışı üniversite eğitimi için yoğun talep gören ve bu nedenle de dünyanın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, modern bilimsel gelişmeler doğrultusunda sürekli yenilenen yükseköğretim programları geliştirmektedir. Polonyadaki üniversiteler arasında en fazla rağbet gören yükseköğretim kurumlarının başında yer alan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi’nin50 bin öğrencisinin %67’si, bayan öğrencilerden oluşmaktadır. Uluslararası araştırma projelerinde önemli görevler üstlenen saygın bilim adamlarının da yer aldığı akademik kadrosuyla bilimsel yöntem ışığında eğitim programları sunan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, uluslararası standartları karşılayan bir eğitim kalitesine sahiptir. Yaklaşık olarak 1.500 doçent ve 770 profesörü görev yaptığı üniversite, Polonyadaki üniversitelerle de eğitim birliği halindedir. Uluslararası eğitim birliği anlaşmalarıyla öğrencilerine geniş imkanlar sunan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, öğrenci ve akademisyen değişim programlarının da aktif bir üyesidir. 

   

 

Avrupa Üniversiteler Birliği(European University Association, EUA), Avrupa Kimya Tematik Araştırmalar Birliği(European Chemistry Thematic Research Network), LLP Erasmus Programı, Avrupa Birliği Framework programları, Avrupa Araştırma Ağları(European Research Networks), Avrupa Üniversiteleri Sürekli Eğitim Ağı(European University Continuing Education Network, EUCEN) Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi’nin üye olduğu organizasyonlar arasındadır. Polonyada eğitim veren diğer üniversite, akademi, enstitü ve bağımsız araştırma laboratuvarlarıyla da bilimsel araştırma ortaklığı bulunanPoznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, yıl içinde birçok bilimsel çalışmaya katılmaktadır. 

Köklü tarihi ile beşeri bilimlerde Polonyada eğitim veren en kaliteli üniversitelerden biri olan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, modern teknolojiler ile önemi giderek daha da artan ve geleceğin meslek gruplarının uzmanlaştığı alanlarda da Avrupa standartlarında eğitim programları sunmaktadır. Nano Teknoloji, Bilişim Teknolojileri, Biyofizik, İnternet Uygulamalar gibi teknolojik gelişmeler ile gelecekte önemi daha da artacak alanlarda eğitim veren üniversite, bu özelliği ile yurtdışı eğitimiçin cazip bir seçenek haline gelmektedir. Teknolojik ekipmanları eğitim programlarına entegre ederek öğrencilerine yeni teknolojileri yakından tanıma fırsatı sunan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, teorik alanda olduğu gibi uygulama sahasında da uluslararası düzeyde eğitim vermektedir. Kaynak aktarımı ara vermeden sürdüren Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, uluslararası kariyer fırsatlarını değerlendirmede büyük avantaj sağlayan yenilikçi teknolojiler üzerine eğitim vermektedir. Polonya üniversite fiyatları ile eş seviyeli öğrenim ücretleri sunan Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, ekonomik açıdan da yurtdışı eğitim için ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Yükseköğretim programlarının kalitesinin para ile ölçülemeyeceğini düşünen Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi, her gelir kesiminden öğrencinin prestijli eğitiminden faydalanması için öğrenim ücretlerini makul bir seviyede tutmaya çalışmaktadır. Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi tüm öğrencilerine, uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında yurtdışında eğitim ve staj yapma seçenekleri de sunmaktadır. 

 

Eğitim programlarının kalitesi ve çalışmalarıyla uluslararası bilim çevreleri tarafından tanınan akademisyenleriyle Avrupa standartlarında diploma programları sunanPoznan Adam Mickiewicz Üniversitesiyurtdışı eğitimin en kaliteli ve güvenilir ismiEurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi farkıyla sizleri bekliyor. Danışmanlıktan karşılamaya, kayıt ve kabulden yerleşime kadar her alanda en kaliteli hizmetleri sunmak için çalışanEurostar’ın uzman ekibi, güvenilir hizmetleri avantajlı fiyatlarla buluşturmak konusunda da uzmandır. Polonya üniversite fiyatları ve Eurostar’ın cazip fiyatlı hizmetleriyle ilgili bilgi için İstanbul ve Varşova ofisimizi arayabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi en büyük değil, en iyi olmak için hizmet vermektedir. 

 

FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER

 • İngilizce Bölümü
 • Biyoloji Bölümü
 • Kimya Anabilim Dalı Polonyalı
 • Klasik Filoloji Fakültesi
 • Fizik Bölümü
 • Tarih Fakültesi
 • Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 • Coğrafya ve Jeoloji Bölümü
 • Siyaset Bilimi ve Gazetecilik Bölümü
 • Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Modern Diller Bölümü
 • Kalisz Pedagoji ve Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Hukuk ve İdari Bilimler Fakültesi
 • Eğitim Çalışmaları Bölümü
 • İlahiyat Fakültesi