Lazarski Üniversitesi

1993 Yılında kurulan LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ 1993 yılında Polonyanın başkenti Varşovada kurulmuştur, kurulduğu günden beri sürekli yükselen bir başarı sergilemiş olan LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ yabancı öğrencilerin dikkatini çekmiş Eğitimdeki başarısıyla her geçen gün popüleritesini artırmaktadır. LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ Polonya Devleti tarafından AKREDİTE edilmiş özel bir yüksek öğretim kurumudur. Kalitesi nedeniyle özellikle yabancı öğrencilerin büyük oranda rağbet ettiği üniversitede 30 ülkeden yaklaşık 7000 öğrenci eğitim almaktadır. Özellikle işletme ve uluslararası ilişkiler alanında eğitim almak isteyen adaylar için LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ çok iyi bir seçenektir. Dileyen öğrenciler için bu bölümlerin master programları da bulunmaktadır ve bölümlerin eğitim dili İngilizcedir. Verdiği eğitimdeki kalite ve başarının ispatı olarak Lazarski Üniversitesi 2004, 2005 ve 2006 yıllarında değişik dallarda birincilikler almıştır. Üniversite oldukça modern bir kampüse sahip olup, öğrencilerin verimli bir eğitim alması için gerekli tüm donanımlara fazlasıyla sahiptir.

Kabul Şartları

LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİNDE okumak için Lise mezunu olmanız yeterlidir. üniversiyete başvuru yaptıktan sonra öğrencilerin seviyeleri belirlenmektedir ve bu seviye tesbitine göre gruplar oluşturulmaktadır. Üniversitede İngilizce ve Lehçe Dillerinde eğitim verilmektedir. Öğrenciler eğitim almak istedikleri dil ve bölümü kendileri seçmektedirler. Öğrencilerin dil seviyelerine göre bir ya da iki sömestrdil ve hazırlık eğitimi alarak üniversite okumaya başlayabilirler. LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ Uluslar arası alanda farklı ülke üniversiteleriylede anlaşmalar ve iş birlikteliği yapmaktadır.Bu baülamda Üniversiteye başladıktan sonra öğrenciler istemeleri durumunda aynı zamanda İngilterede bulunan University of Wales diplomasıda alabilmektedirler. Bu diplomayı alabilmenin şartı ise University of Walesin yapacağı sınavları başarıyla tamamlamaktır.

Lehçe mi İngilizce mi?

Üniversitedeçğrenciler İngilizce veya Lehçe eğitim alabilirler. Bu iki dil arasında seçim yapmak öğrenciye kalmış Lehçe veya İngilizce eğitim almak maddi yönden oldukça farklılık göstermektedir. Lehçe eğitim almak isterseniz yıllık üniversite  maliyetleri yarıdan fazla azalmaktadır ki bu çok önemli bir maliyet tasarrufudur.Eğer Lehçe eğitim alırsanız Bu durumda Polonya, yurtdışında eğitim alabileceğiniz en ekonomik seçenek haline gelmektedir.

Lehçe hazırlık eğitimi her yıl dönem başlamaktadır ve LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ yabancı öğrencilere yönelik oldukça kaliteli günümüz şartlarına uygun teknik ve metodlarla yoğun bir programla Lehçeyi oldukça başarılı biçimde öğretmektedir. Günlük yaşamınızda yerel dil olan Lehçeyi konuşuyor olmanın birçok avantajını göreceksiniz ve İngilizce eğitim almıyor olmanız ingilizce öğrenemeyeceksiniz manasınada gelmemektedir. LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİNDE çok sayıda yabancı öğrenci bulunduğundan, İngilizcenizi de geliştirmek için elinizde fırsatlarınız olacaktır. Buda şu demektir Lehçe eğitim almak için birçok nedeniniz var.

Yaşam Giderleriniz

Polonya genel olarak en uygun seçeneklerden biridir. Varşovada üniversite eğitim maliyetlerinin dışında günlük yaşam maliyetleri açısındanda oldukça uygundur. Öğrencilere konaklama için çeşitli alternatifler sunulmaktadır. İsteyen öğrenci yurtlarda kalabileceği gibi kiralık evlerde konaklayabilir. Genellikle bir öğrencinin aylık konaklama masrafı 150-200 Euro civarındadır. Ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb. harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro yeterli olmaktadır. 

RTD  Hem Türkiye'de Hem de Polonya'da REHBERiniz olacaktır...

RTD Yurtdışı Eğitim olarak bize ilk geldiğiniz andan itibaren her alanda sizin REHBERiniz olacaktır. Evraklarınızı bize teslim ettikten sonra hiç bir şekilde endişelenmenize gerek yoktur. Evraklarınızın itinayla hazırlanıp üniversiteden kabul belgenizin alınması, vize başvurusu için dosyanızın hazırlanması uçuş hazırlıkları Polonyada karşılanmanız ve transferiniz ikamet izninizin alınması, konaklama organizasyonunun yapılması gibi her alanda sizin REHBERiniz olacağız.

Neden LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ

Polonya'nın ilk ve en iyi özel üniversitelerinden biridir. 2004 - 2005 ve 2006 yıllarında birçok alanda ödül almıştır.

İki Dil öğrenebilme imkanı.

Ticaret, İktisat ve Uluslar arası İlişkiler alanlarında İddialı ve güncel akademik programlar

En iyi özel hukuk okulu

Polonya'da tamamen akreditasyon yapılmış olan ve dünyanın en önde gelen kurumları tarafından tanınan Üniversite

Mezunların yüksek iş bulma oranı

Nispeten düşük ücretler ve yaşam masrafları

Olağanüstü eğitim olanakları

Uygun ücretle iyi konuma sahip konaklama

Yabancı öğrencilere yardım eden arkadaş canlısı personel

Mükemmel spor ve eğlence olanakları

İngiltere'nin Wales Üniversitesinin Polonya'daki İktisat ve Uluslar arası İlişkiler lisans ve lisansüstü    seviyedeki İngilizce programları için tek akreditasyonu.

Türkiyede YÖK denkliği