İngiltere SSS

Kurslara karar verirken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalıyız?

Eğitim görmek istediğiniz kurs ya da okulu n bulunduğu bölgeye ve seçmek istediğiniz konu ve üniversiteye bağlı olarak detaylı araştırma yapınız. Bütün gerekli bilgileri araştırdıktan sonra hala aklınıza bazı sorular varsa ya da bir şeyler kafana takılıyorsa RTD danışmanımızla irtibata geçin.

kendinizi üniversitenin/kursun bir parçası olarak görmek ve kendinizi üniversite içinde mutlu hissetmek çok önemlidir.

 

Seçmiş olduğum kurs ya da enstitü yüksek standartlarda mı?

Birleşik Krallık hükümeti üniversite ve enstitüler için belirlenmiş bir sıralaması yoktur. Üniversite ve kolejlerin belirlenmiş Akademik standart ve kaliteye ulaştıklarını kontrol eden the Quality Assurance Agency (QAA) kalite kontrol acentesi vardır. Araştırma kursları ve sınavları her beş senede bir araştırma aktivitelerini ve kalitesini kontrol eder ve fon sağlar.

Uluslararası öğrenciler için Hangi finansal destek verilir?

Uluslararası öğrenciler için çeşitli ödüller mevcuttur. Miktar enstitüye ve çalışma başarısına bağlıdır. Burs almak rekabet ve akademik olarak başarı gerektiren husustur.

 

Aynı anda çalışmak ve eğitim görmenin avantajları nelerdir?

Birçok üniversiteler kampüs içinde öğrenciler için iş imkanı verirler ya da kampus içinde verilen reklamlar sayesinde öğrencilere iş imkanı sunularak onların iş hünerlerini geliştirmesi hedeflenir. Üniversitenin ayrıca kariyer geliştirme merkezleri de gerekli bilgi ve tavsiyelere ulaşma imkânı sağlamaktadırlar. Kurs devamı sürecinde haftada 20 saat tatil zamanlarında ise tam zamanlı çalışma hakkına sahiptirler.

Konaklamayı nasıl sağlarım?

Birçok üniversite ve kolejler öğrencinin kabulünden sonra yabancı öğrenciler için barınmayı garanti ederler. Üniversitenin öğrenci işleri görevlisi size uygun olan barınma şekillerini tavsiye edecektir. Eğer daha olgun ya da yüksek lisans yapan öğrencilerle konaklamayı paylaşmak isterseniz Kampüs dışı özel barınma daha uygun fiyatlardadır. Genellikle üniversite öğrencileri eğitimlerinin ilk yılında kampüs içinde konaklaması tavsiye edilir. Birçok üniversite ve kolejler hükümetten aldıkları onay ile konaklama imkânı sunarlar.

Eylül için başvuru prosesine ne zaman başlamalıyım?

Enstitü başvurunuzun tamamlanması, yeterli zamanınızın olması ve başarıya ulaşması için tavsiye edilen süre en az 1 yıldır.

Birleşik Krallık’ta ki okullarla RTD ‘nin özel bir bağı var mı?

Evet, RTD sizlere fayda sağlayacak bazı Birleşik Krallık enstitüleri ile anlaşması vardır.

Yolculuk öncesi varış hazırlık formalitelerinde RTD yardımı olacak mı?

Evet, RTD yolculuk öncesi varış için gerekli olacak Birleşik Krallık’ta yaşam, Birleşik Krallık devletlerine vardığınızda gerekli düzenlemeleri yapacak bir uyum programı hazırlayacaktır.