Avustralya Öğrenci Hizmetleri

Okula Kabul/Danışmanlık

RTD danışmanları, bütçe, şehir ve diğer tercihlerinizi göz önünde bulundurarak size uluslararası yüksek eğitim kurumları ve akademik yetenekleriniz ve iş deneyimlerinizle bağlantılı kurs seçenekleri hakkında tarafsız ve profesyonel tavsiyelerde bulunan sektörün önde gelen uluslararası eğitim danışmanlarıdır.

Kurumlara Başvuru Süreci

RTD ofisleri, tüm gerekli başvuru formları, broşürler ve el kılavuzlarına sahiptir. Deneyimli Avustralya eğitim danışmanlarımız, başvurunuzun hazırlayıp dertekleyici dökümanların onaylamada size yardımcı olacaklardır. Başvurunuz eğitim kuruma gönderilecek ve uluslararası eğitim danışmanınız okuldan gelen cevabı takip edeceklerdir.

Aynı zamanda, başvurunuzu değerlendirecek ve kursa uygunluğunuza karar verecek Avustralya eğitim kurumu temsilcileriyle tanışmaya davet edileceksiniz. Dahası, eğitim seminerlerimizde kurs yapıları ve mezuniyet sonrası olanakları tartışma fırsatına sahip olacaksınız.

Kurumdan Gelecek Cevap

Başvurunuz tamamlanmasından sonraki 4-8 hafta içerisinde kurumdan bir cevap alacaksınız. Eğer bir kurum size bir eğitim yeri sunarsa, bir teklif mektubu alacaksınız. Bazı durumlarda, Avustralya eğitim kurumu temsilcileri aynı zamanda kurs için uygun olup olmadığınızı da değerlendirebilir ve ofislerimizde veya etkinliklerimizde yaptığınız görüşmeler sırasında size bir teklif mektubu sunabilir.

Vize Hizmetleri

Vize Seminerleri & Değerlendirmesi

Başvurunuz enstitü tarafından işleme alınırken, size IELTS kaydınızı yaptırmanız önerilir. Avustralya öğrenci vizesine başvurmanız için IELTS sonucunuza ihtiyacınız vardır. Bu süre boyunca, eğitim danışmanlarınızın vize düzenlemelerini açıklayıp değerlendirme kriterleri hakkında taksiyeler verdikleri vize seminerine katılmanız gerekecektir. Danışmanınız daha sonra bir vize değerlendirmesi yapacak ve öğrenci vizesi için başvuru dosyanızı hazırlamanızda size yardımcı olacaktır.

Elektronik Kayıt Konfirmasyon Belgesi (ECOE)

Bir eğitim kurumunun teklifini kabul ettiğinizde ilgili okul ücretini ödemeniz ve Yabancı Öğrenciler için Sağlık Sigortası (OSHC) yaptırmanız gerekmektedir. Ödemeler kuruma direkt olarak banka poliçesi ya da telgraf havalesi ile yapılmaktadır. Danışmanınız tüm bu dökümanları kabul ve geri ödeme politikası formu ile kuruma yollayacaktır.

Ödeme alındıktan sonra, kurum bir eCOE düzenleyecektir. eCOE kuruma kabul edildiğinizi onaylar ve aynı zamanda ücretin ödendiğini gösteren bir makbuz niteliğindedir. Öğrenci vizesi başvurusu için eCOE gereklidir.

 

Yolculuk Öncesi Hazırlıklar

Konaklama & Havayolu ulaşımı

RTD, her yıl Ocak ve Haziran ayında yolculuk öncesi hazırlık toplantıları yaparak, Avustralya’ya gidiş öncesi yapmanız gereken hazırlıklar hakkında size bilgilendirir. Bu toplantıda sizlere, Avustralya’da yaşam, eğitim kurumunda öğrenci hayatı, kültüre adapte olmak için gerekli ipuçları ve memleket özlemi çekme duygusu ile başa çıkmanın yolları hakkında değerli bilgiler verilecektir. Aynı zamanda mezunlar, okula halihazırda devam eden öğrenciler ve gelecekteki sınıf arkadaşlarınız da dahil olmak üzere diğer öğrencilerle tanışma şansınız da olacaktır.

Hizmet ortaklarımız sizlere uçak biletleri, döviz, seyahat sigortası, Avustralya’da banka hesabı açılması ve uluslararası telefon kartları ile ilgili bilgi de verecektir.

Avustralya’ya hareket

Avustralya’nın modern elektronik vize sistemi, göçmenlik durumunuzu teyit etmek için pasaportunuzda vize olmasını gerektirmez. Vize durumunuz elektronik olarak tutulmaktadır ve bu bilgiye her an erişilebilmektedir.

Vize statünüze ve durumunuza erişmek için, http://www.immi.gov.au/e_visa/vevo.htmadresinden Visa Entitlement Verification Online (VEVO) sistemine giriş yapmalısınız. Sistemde sizinle ilgili bilgilere erişebilmek için size özel İşlem Referans Numaranız (TRN) gerekmektedir. TRN numaranız Vize Onayı Bildiri Mektubu’nda yazmaktadır.

Öğrenci vizeniz onaylanır onaylanmaz Avustralya’ya gidebilirsiniz. Konaklama ve hava yolu ulaşımınız ile ilgili rezervasyonlarınızın yapıldığından emin olun. İyi Yolculuklar!

Avustralya’ya varış

Sonunda Avustralya’ya vardığınızda, evinizi aramanız gerektiğini hatırlamalısınız. RTD’nin, Avustralya’da kalış süreniz boyunca ve kursunuzu tamamlayana kadar size destek verecektir.