7 Adımda Kanada

Kanada’da eğitimin 7 Kolay yolu

RTD Danışmanınızla tanışın –Daha iyi bir okula yerleştirilme şansınız olsun

RTD öğrencilerin Kanada’da eğitim hayallerine gerçeğe dönüştürmek için onlara yardım eder ve onları yönlendirir. Kanada’ya başvuru sürecinin çok zorlu olabileceğinin farkındayız, işte bu nedenle danışmanlarımız size özel kişisel danışmanlık hizmetlerinin ilk adımından Kanada’ya varışınıza kadar size destek için eğitilmişlerdir!

Doğru şekilde yönlendirilmeye ve Kanada’daki eğitim olanaklarınızı araştırırken desteğe ihtiyaç duyduğunuzu çok iyi biliyoruz. Bir öğrenci olarak tamamlamanız gereken bu 7 adımla ilgili uzmanlığımız sayesinde en iyi destek ve önerileri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca tüm süreç boyunca kişisel IDP danışmanınız size eşlik edecektir!

Adım 1 Program ve Enstitülerin Seçimi

Danışmanınız, Kanada eğitim sistemi ile ilgili tüm gerekli bilgileri açıklayacaktır. Daha sonra danışmanınız akademik geçmişinizi, iş deneyiminizi, ders program dışındaki faaliyetlerinizi, ilgilendiğiniz sporları, bütçe kısıtlamalarınızı, program ve derslerle ilgili gerekleri ve kariyer hedeflerinizi ayrıntılı bir şekilde değerlendirdikten sonra danışmanınız akademik profilinize kişiliğinize ve kariyer hedeflerinize en uygun üniversiteleri sizinle görüşecektir.

Adım 2 Gerekli testlerin alınması ( GRE, GMAT, IELTS )

Kanada’da ki birçok program başvuru değerlendirmesinin bir parçası olarak kabul testlerine girmenizi zorunlu kılar. Danışmanınız size bu konuda yardımcı olabilecek öğretmenleri ve kabul için gerekleri yerine getirmek üzere bu testleri alınabileceği merkezlere yönlendirecektir. Test sonuçları elinize geçtikten ve listenizdeki yer alan üniversitelere gönderildikten sonra, danışmanınız eksik belge olmadığından emin olmak için üniversitelerle iletişim halinde olacaktır.

Adım 3 Başvurunun Sunulması

Danışmanınız, başvuru belgelerinizi toplamanızda ve başvuru formlarını doldurmanızda size yardımcı olacaktır. Danışmanınız başarılı bir başvuru için gerekli olan niyet mektubunu kompozisyonları ve tavsiye mektuplarını nasıl yazmanız gerektiğine ilişkin size faydalı bilgiler sunacaktır. Ayrıca başvurunuzun her adımında ve ilgili sürelerini takip edecektir.

Adım 4 Kabul Teklifinin Alınması

Kabul mektubu elinize geçtiğinde, danışmanınız kabulle ilgili teslim süreleri v ek bilgiler konusunda sizi yönlendirecektir.

Adım 5 Okul ücretinin ödenmesi ve okula kabul belgesi alınması

Danışmanınız okuldan alınması gereken ön kayıt ve kabul belgesi için gerekli olacak yönlendirmeleri yapacaktır.

Adım 6 Öğrenci vizesine başvurmak için dokümanların hazırlanması

Danışmanınız size vize yönetmeliklerini açıklayacak ve vize dosyanızı oluşturmanızda size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gerekli vize ödemelerini yapmanız ve Kanada konsolosluğundan vize başvurusu için randevu almanıza(VFS) da yardımcı olacaktır.

Adım 7 Kanada’da okumaya ve yaşamaya hazırlanmak 

RTD danışmanınız Kanada üniversitesi uzmanlarının sizinle Kanada üniversitelerindeki akademik, sosyal, kültürel ve spor yaşamı ile ilgili bilgileri paylaşacağı bir yolculuk öncesi etkinliğe katılmanızı sağlayacaktır. Ayrıca döviz, konaklama, sigorta, sağlık, gerekleri ve derslere online kayıt ile ilgili önemli konularda da size yardımcı olacaktır.