10 Adımda İngiltere

Adım 1 Danışmanlık ve Değerlendirme

Eğitim danışmanlarımız sizin akademik geçmişinize, iş deneyiminize, kursa giriş gerekliliklerine, bütçenize bağlı olarak size en iyi yönlendirmeyi yapacaktır. Ayrıca öğrenci vizesine başvurunuzda gerekli olacak bilgileri ve kursa başvurunuzda almanız gereken IELTS/GMAT gibi sınavlara yönlendirecektir. 

Adım 2 Başvurunun Sunulması

Danışmanınız, başvuru belgelerinizi toplamanızda ve birden fazla okula başvuru formlarını doldurmanızda size yardımcı olacak ve sonrasında, başvurunuzun durumunu her adımda takip edecek ve teslim sürelerini çok yakından izleyecektir.

Adım 3 Kabul Teklifinin Alınması  

Kabul mektubu elinize geçtiğinde, danışmanınız kabulle ilgili teslim süreleri ve gerekli ek bilgiler konusunda sizi yönlendirecektir.

Adım 4 Burs

Bazı mastır ve doktora/Ph.D. seviyelerinde Birleşik Krallık üniversiteleri başarılı öğrencilere burs verebilir. IDP danışmanları burslar hakkında ve üniversiteye başvuru süreleri hakkında gerekli bilgilendirmeyi size yapacaktır.

Adım 5 Konaklama

Birleşik Krallık devletlerine girerken göçmenlik görevlileri sizden konaklama yapacağınız yeri ve konaklama süresinin bilgisini soracaktı. RTD danışmanlarımız size ve bütçenize uygun olacak kampüs veya kampüs dışı konaklama imkanları hakkında bilgilendirmeyi yapacaktır.

Adım 6 Okul ücreti veya depozit ödenmesi

Kabul mektubunu enstitünüzden alabilmek için bir miktar okul ücretinin ödenmesi ya da depozit verilmesi gerekecektir.

Adım 7 Kabulün Belgelenmesi (CAS) alınması

Okulun kabulünün belgelenmesi (CAS) ve diğer gerekli dokümanların toplanmasının ardından RTD danışmanları size diğer basamak olan vize için gerekli finansal dokümanların toplanmasında yardımcı olacaktır.

Adım 8 Öğrenci Vizesine başvuru

Danışmanınız size vize yönetmeliklerini açıklayacak ve vize dosyanızı oluşturmanızda size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gerekli vize ödemelerini yapmanız ve İngiltere Konsolosluğundan vize başvurusu için randevu almanıza da yardımcı olacaktır

Adım 9 Yolculuğun Organize Edilmesi

Öğrenci vizesini aldıktan sonra danışmanımız size diğer bir basamak olan sağlık raporu alma ve Birleşik Krallık’ta yolculuk hazırlıkları için gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Adım 10 Yolculuk öncesi hazırlıklar

RTD danışmanınız, Birleşik Krallık üniversitelerindeki akademik, sosyal, kültürel ve spor yaşamı ile ilgili bilgileri paylaşacağı bir yolculuk öncesi etkinliğe katılmanızı sağlayacaktır.