YENİ ZELANDA DİL OKULLARI

Yeni Zelanda son zamanlarda özellikle dil eğitimi için gittikçe popülerlik kazanan ülkelerden birisi.. Bunun temelinde Yeni Zelanda’nın İngilizceyi yeşil ve maviyi buluşturan bozulmamış bir doğanın ortasında öğrenmenin cazibesinin olduğu tartışılmaz. Ülkenin %20’sinden fazlası parklar ve ormanlık alanlardan %13’ten fazlası ise bozulmamış ulusal parklardan oluşuyor. Ancak bir tek bu, Dünya’nın neredeyse öbür ucuna gitmek için yeterli bir sebep mi?  

Herşeyden önce suç oranı en düşük ülkelerden biri olan Yeni Zelanda öğrenciler için son derece güvenli bir ortam sağlamaktadır. Yeni Zelanda’nın en büyük şehri olarak bilinen Auckland şehri Dünya’nın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında beşinci sırada gelmesinin yanı sıra en güvenli şehirlerinden biri olarak da bilinmektedir.Yeni Zelanda aynı zamanda eğitim kurumlarının kalitesi ile de bilinmektedir. Örneğin; Auckland Universitesi Dünya’da ilk 100 üniversite arasında 65. sırada yer almaktadır. Üniversitelerin yanı sıra, IT, İşletme, Turizm, Sanat ve Film Çalışmaları gibi alanlarda diploma programları ile öğrencileri kısa sürede çalışma hayatına hazırlayan akademi ve enstitüler de bulunmaktadır.  

Yeni Zelanda’da eğitim almanın öğrencilere sağladığı en önemli avantajlardan biri de en az altı aylık bir kursa giden ve IELTS 5.0 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip öğrencilere haftada 20 saate kadar çalışma izni vermesidir. Bu şekilde öğrenciler İngilizcelerini iş hayatında da pratiğe dökebilmekte ve cep harçlıklarını çıkartabilmektedir.Aynı zamanda Yeni Zelanda halkı sıcakkanlılıkları ve misafirperverlikleri ile tanınmaktadır ve Türklerin kendilerini yabancı hissetmeyeceği bir ortam oluşturmaktadır. Üstelik Yeni Zelanda doları TL’ye çok yakın olduğu için uygun maliyetli dil eğitimi için doğru adrestir.