Sınav Hazırlık Proğramları

Sınav Hazırlık Proğramları

Zamanı değerli olan işadamları, orta ve üst düzey yöneticileri için özel hazırlanmış olan ve dünya genelinde değişik şehirlerinde bulunan dil okullarinın düzenlediği “Executive” dil kurslarına, dünyanın pek çok ülkesinden

SAT

Scholastic Aptitude Test / Scholastic Assessment Test: SAT, Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. SAT sınavı SAT1 ve SAT2 olmak üzere iki çeşittir. SAT 1(Reasoning Test): 3 saat 45 dakikalık bir sınavdır. Sözel ve sayısal bilginiz test edilir. Test skoru 200 ile 800 arasinda değişmektedir. Critical Reading 70 dakika, Mathematics 70 dakika, Writing 60 dakikadır. SAT 2 (Subject Test): 1 saatlik bir sınavdır. İlgilendiğiniz alana göre, sizi belli konularda test eder. Sınav İngilizce, Tarih, Matematik, Fen bilimleri ve Yabancı diller alanlarında yapılır. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu testin amacı belirli bir alanda öğrencinin bilgi ve yeteneğini ölçmektir.

SAT sınav hazılrık programları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

GRE

GRE (GRADUATE RECORD EXAMINATIONS)
GRE sınavı, mühendislik ve temel bilimler branşlarında master yapmak isteyenlerin girmesi gereken ve başvuranların öğrenim durumuna göre, üniversitelerin karşılaştırma yapabilmesine olanak tanıyacak bir puan değerlendirmesi sağlayan bir sınavdır. GRE Testi 3 bölümden oluşur :

 • Sayısal : Lise matematik bilgilerinizi ve grafikleri yorumlama yeteneğinizi ölçer.
 • Sözel : Kelime haznenizi ve okuduğunuzu anlama yeteneğinizi ölçer.
 • Analitik : Mantık yeteneğinizi; mantıksal irdeleme ve mantık oyunlarıyla test eder.

GRE Test’lerinin ücreti Türkiye’de 150 USD, Amerika’da 130 USD’dır.
GRE hazılık programları Amerika ve Kanada da bulunan okullarımız tarafından sunulmakta olup programlar ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bizimle işetişime geçiniz.

 

GMAT

GRADUATE MANAGEMENT ADMISSION TEST – GMAT NEDİR?
Yüksek lisans bazında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren okulların, öğrenci kabul ederken göz önünde bulundurdukları ana kritelerden biri de GMAT sonucudur.
GMAT CAT, öğrencinin akademik kariyerinde karşılaştığı diğer testlerden çok büyük farklılıklar arz eder. Bu testte, sizin bilgi birikiminiz ve test çözüm becerinizin her ikisindeki başarınız ölçülür.
Sınav, bilgisayar uzerinden yapılmaktadır. Doğru cevabi işaretledikten sonra bir sonraki soruya geçtiğimiz takdirde geri dönüşü yoktur. GMAT iki ana bölümden oluşmaktadır.
1-Sözel Bölüm ( Verbal)
- Eleştirel Akıl Yürütme (Critical Reasoning)
- Cümle Düzeltme ( Sentence Correction)
- Okuduğunu Anlama ( Reading Comprehension)
2-Sayısal Bölüm (Quantitive)
- Problem Çözme ( Problem Solving)
- Veri Yeterliliği ( Data Sufficiency)
- Analitik Yazım Değerlendirilmesi ( Analytical Writing Assessment)

GMAT Sınav Sonuçları

- Genel puan 200-800 arası
- Math. puanı 0-60 arası
- Verbal puanı 0-60 arası
- Analytical Writing Assessment puanı ( AWA ) 0-6 arası

olmak üzere 4 ayrı puan türünde hesaplanır. Gmat sınav ücreti Amerika ve Türkiye de 225 USD dir.
GMAT hazırlık programları Amerika ve Kanada da ki okullarımızda çok başarılı şekilde sunulmaktadır. Belirli bir düzeyde dil bilgisine sahip adayların katılabileceği kurslar için lütfen bizimle işetişime geçiniz.

 

IELTS

International English Language Testing System: IELTS uluslararası anlamda tanınırlığa sahip, dünyanın hemen her bölgesinde akademik veya iş anlamında yapılan başvurularda adayların ingilizce bilgilerini ölçmeleri ve de kanıtlayabilmeleri üzere hazırlanmış bir sınavdır. British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir.

Ülkemizde sadece İstanbul, Ankara ve de İzmir’de yapılmakta olan sınavın kayıtla ilgili tüm işlemleri British Council İstanbul ofisinden gerçekleştirilmektedir.Bu sınav Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de de gittikçe daha fazla tanınmakta ve de birçok kuruluş tarafından Kabul edilmektedir. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını tanımaktadırlar.
Sınav Akademik ve de Genel olmak üzere iki modüle sahiptir. Akademik modül akademik amaçlı başvurular için alınırken Genel modül iş başvuruları veya göçmenlik gibi konularda tercih edilmektedir. Eğer bu sınav kişinin başvuru yaptığı kurum tarafından istenmekteyse, sınav öncesinde kurumdan hangi modülden sınav skoru istendiği bilgisi edinilmeli ve bu modülde sınava girilmelidir.

IELTS Sınavı Formatı:

Toplam 2 saat 45 dk süren bu sınav 4 bölümden oluşmaktadır. Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) bölümlerinin her biri kendine ayrılan sure içerisinde tamamlanmaktadır.

 • Listening; 4 dinleme konusundan oluşmakta ve 40 soru içermektedir, bu bölüm için verilen sure 30 dakikadır.
 • Reading; 3 okuma parçası üzerinden 40 soru sorulmaktadır ve toplam sure 60 dakikadır.
 • Writing; 2 konu başlığı verilmekte ve ilki 150 kelime, 2.si 250 kelimeyi aşmayacak 2 parça yazılmaktdır. Bu bölüm için verilen toplam sure de 60 dakikadır.
 • Speaking; 3 bölüm bulunmaktadır ve 11-14 dakika arası sure verilmektedir.

IELTS Puanlaması:
IELTS sınavında alınabilecek en düşük not 1, en yüksek not ise 9’dur. Puanlama sisteminin kişinin seviyesiyle ilgili göstergelerine gelince:

 • Non-user: Sınırlı birkaç kelime dışında İngilizceye dair pek bilgiye sahip değildir.
 • Intermittent User: Acil ihtiyaçları ifade edebilir ancak konuşma veya yazılı ingilizceye dair pek bilgisi yoktur.
 • Extremely Limited user: İletişim konusunda sıkıntı çeker, sadece bilgiye sahip olduğu konuları anlayabilir.
 • Limited User: Dili tam olarak kullanamaz. Çok iyi bilse dahi konuyla ilgili ifade sıkıntısı yaşar.
 • Modest User: Tam olarak hakim olamasa dahi herhangi bir konuyla ilgili düşüncelerini ifade edebilir. Ancak İngilizcesi hataya müsait bir durumdadır.
 • Competent User: Dili iyi şekilde kullanıp iletişim konusunda sorun yaşamaz. Konuya hakimiyeti olduğu sürece zor seviyedeki ingilizceyi kullanabilir.
 • Good User: Dile eylemsel hakimiyeti vardır. Duruma göre bazı hatalar yapabilir ancak İngilizce bilgisi eğitim veya farklı alanlarda kabul gören yeterli bir seviyededir.
 • Very Good User: Sistematik olmayan hatalar ve de bazı mantık uyuşmazlıkları dışında dile tam bir hakimiyete sahiptir. Karmaşık ve detaylı tartışmalarda dahi başarılı şekilde dili anlayıp ifade edebilir.
 • Expert User: İngilizceye tam olarak hakimdir. Düzgün, uygun ve akıcı şekilde konuşma ve anlama yetisine sahiptir.

IELTS hazırlık programları birçok farklı okulda farklı formatlarda sunulmaktadır. Programlar ile ilgili detaylı bilgiye gitmek istediğiniz ülkedeki okullar linkinden ulaşabilirsiniz. IELTS hazırlık programlarında özellikle İngiltere ve Yeni Zelanda da ki okullar oldukça başarılı programlar sunmaktadır. Üst seviye öğrenciler için hazırlanmış 2-4 haftalık yoğunlaştırılmış IELTS programları için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

TOEFL

TOEFL standart bir test olup, Amrikada konuşulan İngilizceyi anlama kabiliyetinizi ölçmektedir. Çoktan seçmeli bir sınav olup bilgisayarlar tarafından değerlendirilmektedir. TOEFL 130’Dan fazla ülkede 7000’den fazla eğitim kuruluşu tarafından kabul edilmektedir.
TOEFL, merkezi New Jersey, Princeton’da olan özel ve kar amacı gütmeyen Eğitimsel Test Servisi (Educational Testing Service) ETS tarafından hazırlanmaktadır. ETS 1947 yılında kurulmuştur ve şu anda 9000’den fazla merkezde hizmet vermektedir.
TOEFL Sınav Formatı Hakkında

TOEFL IBT : TOEFL IBT bilgisayar üzerinden yapılan bir sınavdır ve 4 saat sürmektedir. Genel olarak listening, speaking, reading ve writing alanlarındai becerileri ölçmeye yöneliktir. Sınavda not almak serbestir. TOEFL IBT’de dilbilgisi kısmı bulunmamakatdır. Toplam puan 310-677’dir.

 • Reading: 3-5 tane akademik metinlerden bölüm