Özel Amaçlı Dil Proğramları

Özel Amaçlı Dil Proğramları

İş İngilizcesi

“Business English” İş dünyasının profesyonelleri, kendilerini geliştirip çalıştıkları şirkette yükselmek isteyenler, işe yeni başlayanlar ve modern dünyanın rekabetçi iş ortamında yerini almak isteyen üniversite öğrencileri için mükemmel bir programdır. Bu program sayesinde katılımcılar iş hayatları boyunca gereksinim duyacaklerı İngilizce kullanabilme yeteneğini kazanacak, iş yazışmaları, iş görüşmeleri, raporlama, pazar araştırmaları, sunum teknikleri gibi pekçok konuda da gerçek uygulamalar yapma imkanı bulacaklardır.

İş İngilizcesi programları özel ders olarak da alınabilmektedir.

Yurtdışında iş İngilizcesi ( Business English ) programlarına katılabilmek için en az orta düzeyde İngilizce bilgisi geremektedir Business English programı veren dil okulları, katılan öğrencilerin İngilizce düzeylerine göre farklı gruplar oluşturmakta, İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilere, genel İngilizce ve iş İngilizcesi içeren özel programlar uygulanmaktadır.

 Diğer Programlar

Mühendisler İçin İngilizce Kursları: Bu kurslar zaten orta üzerinde bir İngilizceye sahip, mesleki alanda İngilizcelerini geliştirmek isteyen Mühendisler ve Mühendislik öğrencileri için dizayn edilmiştir. Katılımcılar Genel İngilizcenin yanı sıra, iş toplantıları, çizimleri, ürünler ve sunumlara yönelik de İngilizce becerilerini geliştirebilmektedir. En küçük katılım yaşı 21’dir.

 Sekreterler için İngilizce Kursları

Bu kurslar zaten orta üzerinde bir İngilizceye sahip iş hayatında İngilizcelerini daha aktif kullanmak isteyen sekreter ve yönetici asistanlarına yönelik hazırlanmıştır. Katılımcılar Genel İngilizcenin yanı sıra, toplantı organizasyonları, telefon görüşmeleri, yazışmalar, ofis araçlarının kullanımı, acenda takibi, misafir karşılama ve ağırlama gibi konularda da eğitim almaktadır. En küçük katılım yaşı 21’dir.

İngilizce ve Sanat/Tasarım Kursları

Bu program hem İngilizcesini hem de tsarım ve dizayn alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.  Haftada 20 ders genel İngilzicenin yanı sıra 8 ders öğrenciler tasarım atölyesinde portfölye geliştirme ve sanat teknikleri alanında eğitim almaktadır. İngiltere’de 2 tane okulumuz tarafından bu program sunulmaktadır.

Siyaset ve Diplomasi için İngilizce Kursları

Bu program belli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan ve Siyasi ve diplomatik alanda daha etkili ve akıcı İngilizce konuşabilmek isteyen Siyaset Bilimi öğrencileri ve Siyasetçiler için tasarlanmıştır.

Bankacılar/Finans/Muhasebe için İngilizce Kursları

Bu tarz kurslar beli düzeyin üzerinde İngilizce bilgisine sahip Bankada ya da Finans alanında çalışan ve İngilizcelerini mesleki alanda daha etkin kullanmak isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. Bu şekilde Bankacılar için İngilizce adı altında Colchester Eglish Study Center’da bir programımız vardır ve program dahilinde katılımcılara finans ve muhasebe İngilizcesi, bankada gerekli oalcak İngilizce öğretilirken, müşteri ilişkileir ve durum değerlendirmesi alanlarında da eğitim verilmektedir. Aynı zamanda baazı bankalara ziyaretlerde de bulunulmaktadır. Bunun yanı sıra International House of London isimli okulumuzda Finans İngilizcesi, MSL isimli okulumuzda da Muhasebe İngilizcesi şeklinde kurslarımız da bulunmaktadır.  Yine Bournemouth’da bulunan Anglo Continental isimli okulumuzda hem finans hem de Bankacılık içerikli bir program sunulmaktadır.

Pilotlar için İngilizce Kursları

Bu program en az orta seviyede İngilizce bilen ve İngilizcesini ve uluslar arası havacılık bilgisini geliştirmek isteyen Pilotlar için dizayn edilmiştir. Ders içeriğinde Havacılık yasaları, Meteoreloji, Uçak Teknolojisi, Uçuş, Radyo ve Telefon Operatörlüğü gibi konular yer almaktadır. Program içeriği okullara göre değişiklik gösterebilmektedir.

İnsan Kaynakları Yönetimi için İngilizce Kursları

Bu kurslar belli seviyenin üzerinde İngilizce bilgisine sahip, İnsan Kaynakları Yönetimi alanında çalışan ya da bu alanda kariyer hedefleyen kişiler için hem İngilizcelerini hem de mesleki bilgilerini geliştirebilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Program İngiltere’de bulunan International House of London isimli okulumuz tarafından günde 6 ders yoğun birebir dersler şeklinde yürütülmektedir. Programa katılabilmek için 21 yaşın üstünde olmak ve orta üzeri İngilizce bilmek gerekmektedir.

Gazetecilik ve Medya için İngilizce Kursları

Bu kurslar orta seviyenin üzerinde İngilizce bilen gazeteciler ya da gazetecelik alanında kariyer hedefleyen öğrenciler için yasarlanmıştır. Bu program Kanada’daki KGIC isimli okulumuz tarafından katılımcıların modern yayıncılık alanında yetenklerini gelliştirmelerine, İngilzice akademik yazma becerilerinin yanı sıra tonlama ve format açısından da bigilendirilmelerine yönelik olarak hazırlanmıştır. KGIC’nin yanı sıra İngiltere’de International House of London isimli okulumuzda da gazetecilik stilleri, güncel meseleler üzeirn akıcı bir şekilde İngilizce konuşma becerlerini geliştirmeye yönelik bire bir dersler şeklinde sunulmaktadır. Okullara göre başlangıç tarihlerinde ve katılım şartlarında eğişiklikler bulunmaktadır.

Pazarlama için İngilizce

Pazarlama için İngilizce programı İngiltere’deki okulumuz İnternational House of London tarafından bire bir özel dersler şeklinde haftada 30 derslik yoğun program dahilinde marka tanıtımı, pazarlama promosyonları, reklamcılık gibi alanlarda eğitimi kapsamaktadır. Katılım için 21 yaşın üstünde olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra yine İngiltere’nin Bournemouth şehrinde bulunan Anglo Continental isimli okulumuzda da bu tarz programlar sunulmaktadır.

Turizmciler için İngilizce Kursları

Turizmciler için İngilizce Programı fakrlı okullarda farklı şekillerde sunulmaktadır. Genel olarak zaten bellir bir seviyede İngilzice bilen ancak hem pratiklerini hem de Turizm alanındaki İngilizce bilgilerini geliştirmek isteyen kişiler için uygun bir programdır. Katılım şartları okullara göre değişebilmektedir.

Hukuk İngilizcesi

Orta üzeri İngilizce bilen ve Genel İngilizcenin yanında daha çok hukuki alandaki İngilizcelerini ve uluslar arası hukuk bilgilerini geliştirmek isteyen hukukçular ve hukuk öğrencileri için dizayn edilmiş bu kurslar genel olarak ululsrarası hukuk, sözleşmeler, mahkeme üslubu ve bazı okullarda ILEC(International Legal English Certificate) sınavına hazırlık gibi dersleri içermektedir. Kurs içerikleri, yoğunluğu ve katılım şartları okullara göre değişmektedir.Kurs detayları için bizimle iletşime geçiniz.

 

Genellikle en az orta seviyede İngilizce bilen tıp alanında çalışan profesyoneller ve tıp öğrencileri için tasarlanmış olan bu kurslar okullara göre değişen farklı kapsamlarla katılımcılara hem genel İngilizcelerini hem de mesleki dil becerilerini geliştirme imkanı sunmaktadır.

.Teacher Training

Bu kurslar farklı şekillere olabilmekle birlikte kısa dönemde öğrencilere pratiğe dayalı ve tamamen uluslar arası bir alanda profesyonellik kazanabilmelerini hedefleyen bir öğretim biçimi sunan programlardır.

Farklı okullarda farklı Teacher Training kursları bulabilmek mümkündür. Bu şekilde alınan sertifikalar ile (CELTA, DELTA, TESOL) Dünya’nın her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilme hakkına sahip olunabilmektedir. CELTA, DELTA, TESOL gibi programlar için oldukça ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir (IELTS 7.0). TESOL ve CELTA genellikle 4 haftalık kurslardır ve ikisi arasında program olarak çok fark yoktur; sadece sınav yapan kuruluşlar farklıdır. DELTA programları daha uzun sürmektedir ve öncesinde CELTA ya da TESOL programlarını tamamlamış ve en az iki yıllık öğretmenlik tecrübesine sahip olmak gerekmektedir.

Ancak pratik olarak orta üstü seviyede olan öğretmenler için de kendilerini geliştirebilecekleri kurslar da mevcuttur.

  • CELTA (Cambridige Certificate)
  • DELTA
  • TESOL (Trinity Cert. TESOL)
  • TEC (Teachers of English Course)
  • ICELT
  • Overseas Teacher Refresher