KANADA DİL OKULLARI

Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi yer olarak seçilmiş  olan Kanada hem yaşam standartlarının yüksek olması, kaliteli eğitim kuruluşlarına sahip olması ve uygun nüfus yoğunluğuyla öğrencilere hayal ettikleri gibi bir ortamda eğitim alma imkânı sunmaktadır.

Kanada’da eğitim almak öğrencilere birçok alanda avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan biri İngilizce’nin yanında Fransızca’nın da anadil olmasıdır. Bu şekilde öğrenciler her iki dili de yerinde öğrenme fırsatını yakalayabilmektedir.

Kanada’da okul fiyatları Amerika ve İngiltere’ye göre daha uygundur ve para birimi olarak da TL’den çok yüksek değildir. O nedenle yaşam maliyetleri açısından da Kanada Türk öğrenciler için çok pahalı bir ülke değildir.

Kanada’nın en yaşanılabilir şehirlerden biri olması sadece mükemmel bir doğa ve dört mevsimin bir arada yaşandığı bir ülke olmasından değil aynı zamanda yüksek yaşam standartlarına sahip olmasındandır. Örneğin; işsizlik oranı düşük olduğu için mezun olduktan sonra öğrenciler iş bulma konusunda çok sıkıntı çekmemektedir. Bunun yanı sıra sağlık hizmetleri en gelişmiş  sağlık merkezlerinde verilmektedir ve sağlık sigortaları pahalı değildir. Suç oranı oldukça düşüktür; bu nedenle öğrencilere güven ve huzur dolu bir ortam sağlayan bir ülkedir. 

Birçok ülkeden göç alan Kanada çok kültürlü bir ülke olma özelliğine de sahiptir; dolayısıyla da öğrencilere farklı kültürleri tanıma şansı vermektedir. Ayrıca yine buna bağlı olarak Kanadalılar farklı  kültürlerden insanlara alışkın oldukları için yeniliklere açık ve saygılı insanlardır. 

Kanada’daki eğitim kurumlarının kalitesi de tartışılmazdır. Kanada’daki kurumlar uluslar arası kabul gören dereceler vermektedir.