GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI

Neden Güney Afrika?

Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin adresidir Güney Afrika… Ilıman iklimiyle hem dil öğrenmek hem de daha önce hiç yaşamadığı deneyimler yaşamak isteyenler için en doğru adres Güney Afrika’dır.

Ülkede 10’dan fazla resmi dilin bulunması öğrencilerin gerçek anlamda farklı kültürleri tanıma imkanı elde edeceğinin bir kanıtıdır. Öte yandan bölgede neredeyse tüm halkın ikinci dil olarak İngilizceyi kullanması ise çok sayıda resmi dil olmasının yaratacağı karmaşayı önlemektedir.

Bu ülkeyi Türk öğrenciler için avantajlı kılan en önemli sebeplerden biri de 30 güne kadar Türk öğrencilere vize uygulamamasıdır.

Ayrıca yaşam maliyetlerinin çok yüksek olmaması ve Güney Afrika halkının Türklere sıcak davranması bu ülkeyi daha da cazip bir hale getirmektedir.

Ülkenin en gözde şehirlerinden biri olan Cape Town muhteşem doğası ile Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak bilinmektedir.

Tek dezavantajı Türkiye’ye biraz uzak olması olsa da dil öğrenmenin yanında bambaşka bir deneyim yaşamak için buna değer elbette ki…