AVUSTRALYA DİL OKULLARI

Avustralya dil okulları, yüksekokulları ve üniversiteleri her yıl artan sayıda yabancı öğrenci kabul etmektedir. Avustralya’da adalarda okuyan öğrencilerle birlikte yabancı öğrenci sayısı 157.000 olmakla beraber her geçen yıl hızla artmakta ve cazibesini korumaktadır. 

Eğitim için “Neden Avustralya?” sorusuna cevaben birçok neden sayılabilir. Bunların başında Avustralya’da suç ve politik huzursuzluğun düşük seviyede olması ve eğitim için güvenli bir ortam sunması ilk neden olarak gösterilebilir. 

Bunun yanısıra Avustralya’da öğrenciler bazı şartları yerine getirmek kaydı ile okul dönemleri süresince haftada 20 saate kadar yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. 

Avustralya’daki üniversite, meslek ve dil okulları yüksek standart ve çeşitlilik sunmaktadır. Avustralya Üniversiteleri modern özellikler ve tüm teknolojik yeniliklerle donatılmış kampüslere sahiptir. Avustralya’da öğrenci hakları devlet tarafından korunmaktadır, Avustralya kanunları, yabancı öğrencilere sunulan eğitimin yüksek kalitede olmasını ve ödenen ücretlerin korunmasını garanti altına almaktadır. 

Farklı kültürlerden insanların içiçe yaşadığı bu ülkede eğitim ve yaşam masrafları da diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türk öğrenciler için daha uygundur.  Üstelik Avustralya halkı yabancı öğrencilere karşı oldukça hoşgörülü ve sıcak davranmaktadır.

  • RTD Yurtdışı eğitim