AMERİKA DİL OKULLARI

İngilizce öğrenmek deyince akla ilk gelen ülkelerin başında gelmektedir Amerika. Yaklaşık 200 tane üniversitesi, öğrencilere daha uygun maliyetle üniversite okuma olanağı sunan community collegeları ve çok sayıda dil okulu ile öğrencilere birçok alanda eğitim olanağı sunmaktadır.

Hollywood, Los Angles, Miami, Boston, Chicago ve tabi ki New York City gibi dünyaca ünlü şehirleri ve eğlence merkezleri ile öğrenciler için eğitim alırken unutamayacakları eğlenceli zamanlar yaşamak  için sayısız alternatif sunmaktadır. 51 eyalet ve her her eyaletteki birbirinden farklı güzelliklere sahip şehirlerle her öğrencinin tercihlerine uygun bir şehirde eğitim alma olanağı bulunmaktadır.

Amerika’daki üniversitelerde öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra öğrencilerin sosyal açıdan kendilerini geliştirilmelerine de çok önem verilmektedir. Üniversitelerde öğrencilerin faaliyet gösterebileceği çok sayıda öğrenci klubü bulunmaktadır. Bazı dil okulları da anlaşmalı olduklaı üniversite kampüslerinde eğitim verdikleri için yalnızca dil eğitimi amaçlı giden öğrenciler de bazen bu olanaklardan faydalanabilmektedir. Bu da Amerika’nın dil eğitimi için cazip olmasının bir başka sebebidir.

Ayrıca çok sayıda kültüre ev sahipliği yapan bu kozmopolit ülkede insanlar farklı inanışlara ve yaşam biçimlerine sahip olmalarına rağmen hoşgörü içerisinde yaşamayı öğrenmişlerdir. Ve özellikle farklı kültürleri tanımak, dil eğitiminden sonra lisans ya da yüksek lisans eğitimini de yurtdışında yapmak isteyen öğrenciler için en ideal ülkelerden biridir.