ALMANYA DİL OKULLARI

DID DIL OKULU DID DEUTSCH-INSTITUT 40 yıldan fazla bir süredir bütün enerjisini ve ilgisini Almanca Dil Egitimi üzerinde toplayarak 1970 yılından bu yana Berlin , Frankfurt ,Hamburg ve Munich şubelerinde kaliteli bir eğitim sunmaktadır. EAQUALS ( Nitelikli Yabancı Dil Hizmetleri Avrupa Derneği ) kurumunun bir üyesi olan ve Almanya Dil Derneği tarafından resmen tanınan DID DEUTSCH-INSTITUT yılda dünyanın her yerinden gelen 5.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir.

3000’den fazla eğitimci ve acentenin oylarıyla  DID DEUTSCH-INSTITUT Almanca Dil okulları kategorisinde 2006 – 2009 yılları arasında LTM Language Travel Magazine Star Award ödülünü kazanmış dünya çapında bir dil okuludur

Yüksek standartlardaki eğitiminin yanı sıra öğrencilere sağladığı farklı kültürel ve sosyal aktiviteleriyle Almanya’yı tam anlamıyla keşfetme fırsatını bulacaksınız!

DID DEUTSCH-INSTITUT BERLİN

Okul

Başkentin birçok yerinden farklı olarak, Oranienburger Straße geceleri çok hareketlidir. Gece hayatını sevenler Hackeschem Markt ve Friedrichstraße arasındaki bölgede dolaşırlar. Burada 40'tan fazla bar, cafe, sinema, tiyatro, alışveriş yeri ve galeri bulabilirsiniz. Hemen yanındaki caddedede bulunan did institute Berlin sizi Almanca öğrenmeye davet etmektedir. Enstitümüz 2. kattadır ve sınıflar aydınlık ve geniştir. Teneffüslerde kantindeki otomatlardan hazır yiyecek ve içecek alabilir, interneti kullanabilirsiniz. Veya kolanızı alıp teras çıkarak dersten sonra arkadaşlarınızla sohbet eder ve dinlenirsiniz.

Yeni - eski - başkent 

Bugün Berlin Duvarına baktığınızda onun eski anlamını tahmin etmeniz zor olacaktır. Seneler önce bu renkli beton duvar iki Alman devletini ve hatta neredeyse bütün dünyayı ikiye ayırıyordu. Berlin Duvarı 1989 yılında yıkıldığından beri Berlin hızlı biçimde gelişti ve bir metropol haline geldi: Parlamento Binasıyla (Reichstag) etkileyici hükümet bölgesi, modern butikleri, Prenzlauer Berg'deki restore edilmiş arka bahçeler, Soykırım Anıtı (Holocaust- Mahnmal), Potsdamer Meydanı (Potsdamer Platz), Müzeler Adası (Museumsinsel)... Ve bugün Berlin Duvarı'nda bile dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlar edinebilirsiniz. Öyleyse, dil kursunuzu bizimle eşsiz ve unutulmaz bir deneyime dönüştürün. Müthiş metropoldeki hayatı keşfedin, Almanya'nın başkentini keşfedin! 

Berlin' e gelmek ve şehri görmek için daha fazla beklemek istemiyor musunuz? Öyleyse, sadece 2 Euro'ya hemen gezmeye başlayın! Alexanderplatz sadece birkaç dakika uzaklıkta. Orada 100 numaralı otobüse binip Berlin turuna başlayın. Televizyon kulesinden (Fernsehturm) sonra Berlin Belediye Binasını (Berliner Rathaus) ve Müzeler Adasını (Museumsinsel) göreceksiniz. Berlin Katedraline, Devlet Opera Binasına ve Humbold Üniversitesine bakın... Ve devam.. Brandenburg Kapısı (Brandenburger Tor), Parlamento Binası (Reichstag), Kültürler Evi (Haus der Kulturen). Sonraki durak Tiergarten, Bellevue Sarayı (Schloss Bellevue) ve Zafer Anıtı (Siegessäule). Zoo Tren İstasyonu son duraktır. Daha fazlasını görmek istiyorsanız derslerden sonraki turlarımıza katılın!

DID DEUTSCH-INSTITUT FRANKFURT

Okul

Sachsenhausen hiç şüphesiz Frankfurt'un en güzel bölgesidir. 2. Dünya Savaşında yıkılmadığı ve Main nehrine yakın olduğu için buna şaşmamak gerek. Frankfurt'un neredeyse bütün müzeleri Sachsenhausen'daki nehir kıyısında sıralanmıştır. Burada yaz aylarında palmiye ağaçlı ve kumsallı plajlar ve plaj voleybolu turnuvaları bulabilirsiniz. Okulumuz müzelerden sadece 10 dakika uzaklıktadır. Samimi ve modern sınıflarımızda Almanca öğrenmek çok kolay olacaktır. Ama dikkat! Teneffüsleri kaçırmayın! Kantinimiz modern bir internet cafedir ve burada soğuk ve sıcak içecekler bulabilirsiniz. Bir yandan kahvenizi yudumlarken diğer yandan arkadaşlarınızla o gün öğrendiklerinizin üstünden geçebilirsiniz.

Gerçek Bir Metropol

Keşif ve sürprizlere meraklı biri misiniz? Öyleyse, Frankfurt'a gelin. Bu şehir sizi çok şaşırtacak; çünkü tamamen zıtlıklar, klişeler ve abartılı yönlerle dolu bir şehir. Esesan, Frankfurt zengin, şık, meşgul ve telaşlı bir şehir. Dahası, Alman Borsasının merkezi ve Almanya'nın finansal açıdan en önemli şehri! Her yerde gökdelenler var, her yer parlak ışıklarla dolu. Avrupa'nın ortasında Amerika... Parlayan gökyüzünün arkasında pek çok tiyatro, müze, galeri ve kulüp bulacaksınız! Örneğin; dünyaca ünlü Cocoon Club ?ta DJ Sven Väths'la gece boyunca dans etmek mi istiyorsunuz? Birçok clubber Berlin'den ve Londra'dan buraya geliyor. Siz çok şanslısınız; çünkü zaten buradasınız... 

Frankfurt şehri Münih ve Berlin'den daha az nüfusa sahip olmasına rağmen diğer Alman şehirlerinden daha uluslararası ve kozmopolittir. Bunun nedeni belki her yıl Frankfurt havaalanına gelen 50 milyondan fazla yolcu veya 40'tan fazla uluslararası ticaret fuarını ziyaret eden sayısız insandır. Esasen bunun nedeni birçok yabancının Frankfurt'u memleketi olarak görmesi olabilir. Şehrin %25'ten fazla vatandaşı yurtdışındandır. Yeni gelen 170.000 kişi 180 farklı ülkeden gelmektedir. Şehrin yaz mevsiminde ne kadar renkli olduğunu fark edeceksiniz. Kültürlerin Gösterisi (Parade der Kulturen) sırasında faklı etnik kökenden gruplar caddelerde müzik eşliğinde dans ederek gösteriler yaparlar.

DID DEUTSCH-INSTITUT MÜNİH

Okul

Açıkçası Münih'teki Karlsplatz 18. yüzyılın ortasında Avrupa'nın en işlek yeriydi. Buradan artık hiç araba geçmese de halk arasında Stachus denilen yer bugün şehrin en işlek yeri olmaya devam ediyor. Sayısız butik ve büyük alışveriş merkezleriyle en büyük alışveriş caddesi burada başlıyor. did deutsch-institut Münih buradan sadecebirkaç dakika uzaklıkta ve merkez tren istasyonunun hemen yakınında yer alıyor. İki katlı enstitümüzde dil öğrenimi için gereken her şeyi sıcak bir ortamda bulacaksınız: Aydınlık sınıflar, modern bir medya merkezi, rahat bir cafe ve geniş bir teras bulacaksınız. Burada güneşin altında oturarak rahatlayabilir veya masa tenisi oynayabilirsiniz.

Rahatlığın Şehri

Ekim Şenliği (Oktoberfest), Bira Bahçeleri, Geleneksel Deri Pantolon ve Bavyera müziği... Başka hiçbir şehir Bavyeranın başkenti kadar Alman geleneklerini ve kültürünü yansıtamaz. Buraya geldiğinizde göreceksiniz. Münih Alman rahatlığının (Gemütlichkeit) icat edildiği yerdir. Ayrıca, dünyaca ünlü Englischer Garten'da Beyaz Sosis (Weißwurst) ve Alman Simidi yemek (Brezel) ayrı bir zevktir. Hava güzelse Bavyera Alplerini bile görebilirsiniz. 1.3 milyon nüfusuyla üçüncü büyük Alman şehri sizi sıcaklığıyla ve neşesiyle etkileyecektir. 10 üniversitesiyle ve 80.000 öğrencisiyle Münih genç ve canlı bir şehirdir! 

Münih'te hiç değişmeyecek şeyler var. Bunlardan biri biradır. Bunu Bayyeranın başkentinde bir birahaneye gittiğiniz zaman hemen fark edeceksiniz. Örneğin; dünyanın en ünlü birahanesi Hofbräuhaus ?da birayla eğlencenin nasıl olduğunu ve futbol taraftarlarının takımları FC Bayern Münih takımıyla karşılaşmadan önce bira içerek kendilerini nasıl maça hazırladıklarını göreceksiniz. Burada başka bir Bavyera geleneği olan deri pantolonla (Lederhose) karşılaşacaksınız! Kendinize bu deri pantolonlardan mutlaka edinmelisiniz. Eminiz ki kurs arkadaşlarınız sizi bu kıyafetle görünce çok güleceklerdir.